3 főzelék tipp olcsón, gyorsan
Egészségesen is készíthetünk főzelékeket. Néhány apró trükkel és a hozzávalók jó kombinációjával pedig igazi ínyenc fogásokat varázsolhatunk – lássuk ízHUSZÁR tippjeit!
Mézes-mustáros csicsókafőzelék
Sosem voltam nagy főzelékes, ami minden bizonnyal ez a rossz gyermekkori élményeknek köszönhető. Ritkán került az asztalra, és akkor is csak az olyan slágerek, mint a nyári kedvenc zöldborsó, az újév sztárja, a lencse, vagy a hagyományos paradicsomos káposzta. Aztán jött Feri, a főzelékes és meghozta a kedvem ehhez az ételhez. Újra megszerettem ezt a rostban gazdag ételt, amelyet elképesztően változatos formában készíthetünk el a jó alapanyag-kombinációknak köszönhetően.
Az a jó a főzelékben, hogy az év minden egyes szakaszában találunk olyan hozzávalót, amely az étel fő alkotóeleme lehet. Én többek között egy sült kelbimbós változatot készítettem el. Ezek az apró kis gumók olyanok, mintha egy hatalmas fej káposztát zsugorítottak volna össze, ezzel arányosan pedig mintha az ízét is koncentrálták volna. Nem csak a vasárnapi húslevesben isteni, de főzeléknek is!
Sült kelbimbó főzelék pirított mandulával
Ideje elfelejteni a húst alig látott ipari virslit és a nehéz pörkölteket. A vagdaltakról már a menzán elment a kedvem, a tojást sose értettem. A fasírtot sem kell feltétlenül zsemlemorzsában meghempergetni és bő olajban kisütni, elég a megformázott gombócokat sütőben aranybarnára pirítani. Kísérletezhetünk új fűszerezéssel is: a keleti ízvilágú vöröslencse főzelékemhez egy citromos húsgolyót készítettem, amely tökéletesen harmonizált az étellel.
Mézes-mustáros csicsókafőzelék
Tudj meg mindent a sűrítésről és tökéletes lágy, krémes ízről!
Még több főzelék receptet itt találsz