A kilencvenes évek legfurább Halloween bulija óta a világ már nem ugyanaz a hely
A kilencvenes évek frissen felfedezett időhurok az emberiség történetében, amely az évek múlásával válik a mindennapokból való egyre magától értetődőbb menekülőútvonallá. Gregoire Alessandrini francia diákként dokumentálta a kilencvenes évek New York-jának halloweeni forgatagát, fotóival bizonyítva, West Village lakóinak csak alkalomra van szükségük ahhoz, hogy beöltözve vetkőzzenek ki magukból.
A halottak napi hosszú hétvége lassan a karácsonyi traktához hasonló állandó dramaturgiát növeszt magának, melynek fináléjaként a köztünk gyorsan élő- és lassan haló lelkeket ritmikus társasági rituáléval, cica-mintára pingált arcú, elkeseredett emberek kibukó drámáival, de legalábbis egy kiadós lerészegedéssel hozzuk közelebb egymáshoz.
Az, hogy a Halloween európai adaptációja mind a mai napig képes bárkiben kétségeket ébreszteni, azonban nem jelenti azt, hogy a halottakal való mulatozás éjszakája sehol a világon nem lehet emlékezetes. Gregoire Alessandrini a kilencvenes években New York-ban tanulva kapta lencsevégre a manhattani West Village halloweeni házibulikba tartó lakóinak jelmezeit.
A Dangerous Minds által nyilvánosságra hozott képanyagot látva nem kérdéses, két évtizeddel ezelőtt hol csúcsosodott ki a bolygó október legvégi szellemidézése.