Haim: Man From The Magazine – újabb klip Paul Thomas Anderson rendezésében
Az amerikai filmrendező Paul Thomas Anderson (Boogie Nights, Magnólia, Kótyagos szerelem, Vérző olaj, The Master, Beépített hiba, Fantomszál) rendszeresen forgat egykori művészettörténet-tanárnőjének lányaival, a Haim nővérekkel: 2017-es második nagylemezük háromszámos Valentine kisfilmje és Little Of Your Love klipje után az idei albumuk borítóját és első négy videóját is ő jegyezte (Summer Girl, Now I’m In It, Hallelujah, The Steps), de most itt egy újabb közös munkájuk is – sőt időközben a legkisebb húg, Alana Haim a készülő új PTA-mozifilm forgatási fotóin is feltűnt.

A hetvenes években játszódó Soggy Bottom kódnevű/munkacímű film fenti jelenetképén Bradley Cooper és Cooper Hoffman (a 2014-ben elhunyt PTA-fétisszínész Philip Seymour Hoffman 17 esztendős fia) társaságában látható 28 éves Alana és két nővére, Danielle és Este a Women In Music Pt. III című harmadik nagylemezük borítóját egy húsboltban fotózták rendezőhaverjukkal, és ha már ott voltak, forgattak egy klipet is a „nők a zeneiparban” témakör szexista vetületét tárgyaló Man From The Magazine című dalhoz.
A Man From The Magazine számcím egy konkrét újságíróra utal, akitől a basszusgitározás hevületében hülye pofákat vágó Este egy interjú során azt a paraszt kérdést kapta, hogy szex közben is produkálja-e ezeket az arckifejezéseket – az erősen Joni Mitchell-es dal egy másik versszakában pedig Danielle azokról a megalázó helyzetekről énekel, mikor a hangszerbolti eladók az üzletükbe betérő nőkből nem nézik ki, hogy ők is igazi zenészek.
Man from the magazine what did you say?
“Do you make the same faces in bed?”
Hey, man, what kind of question is that?
What did you really want me to say back?
What’s going on behind those dark glasses?
Is this what you think making a pass is?
Wondering which door could get me out fastest
When I tell it now
I don’t want to hear
It is what it is, it was what it was
I don’t want to hear
It is what it is, it was what it was
You don’t know how it feels, you expect me to deal with it
‘Til I’m perfectly numb
But you don’t know how it feels
Man from the music shop, I drove too far
For you to hand me that starter guitar
“Hey girl, why don’t you play a few bars?”
Oh, what’s left to prove?
I don’t want to hear
It is what it is, it was what it was
Don’t make me hear
It is what it is, it was what it was
You don’t know how it feels, you expect me to deal with it
‘Til I’m perfectly numb
But you don’t know how it feels
You don’t know how it feels
You don’t know how it feels
To be the cunt
.
ha ezért picsának tartanak, hát légy picsa! – a dal zárósora Danielle trikóján:
.
az új album egy másik dala, a Gasoline élőben a múlt héten Jimmy Kimmel műsorában. . .
. . .és nyári szobaelőadás-közvetítésben:
.
a teljes album a korábbi klipekkel, a PTA-munkák mellett a Jake Schreier rendezte I Know Alone és Don’t Wanna videókkal:
Los Angeles
The Steps
I Know Alone
Up From A Dream
Gasoline
3am
Don’t Wanna
Another Try
Leaning On You
I’ve Been Down
Man From The Magazine
All That Ever Mattered
FUBT
Now I’m In It
Hallelujah
Summer Girl
.
a június végi albummegjelenéshez időzített élő minikoncert-közvetítés hat dallal:
Summer Girl 00:00
The Steps 04:59
Don’t Wanna 10:10
Man From The Magazine 14:26
Gasoline 17:47
I’ve Been Down 22:12
.
ráadásként a Rock N Roll Rules dal a Trollok a világ körül márciusi filmzenealbumáról Ludwig Göransson zeneszerző-producerrel: