Hard Feelings: Holding On Too Long – a Hot Chip-főnök Joe Goddard új duóprojektje
A londoni Hot Chip elektropop kvintett a 2019-es A Bath Full Of Ecstasy nagylemeze után 2020-ban a Pulp-legenda Jarvis Cockerrel adott ki közös dalt (Straight To The Morning), de a szintetizátoros-énekes-producer Joe Goddard máris újabb külön projekttel bővíti diszkográfiáját: The 2 Bears nevű másik együttese és 2017-es Electric Lines szólóalbuma után legutóbb az egykori Wild Beasts-frontember Hayden Thorpe-pal mutatott be egy pazar diszkószámot (Unknown Song), most debütáló új duójában pedig az amerikai dalszerző-énekesnő Amy Douglas a partnere (akinek Róisin Murphy tavalyi Róisín Machine albumán is volt egy közreműködése).

Joe-nak a diszkó-house énekesnő Never Saw It Coming című 2018-as kislemezdala hallatán támadt kedve a kollaborációhoz, Twitteren vették fel a kapcsolatot, és olyan könnyen ment a közös munka, hogy az évek során végül egy teljes albumnyi daluk született. A Domino kiadóhoz szerződött Hard Feelings duóprojektjük első megjelenéseként ma a Holding On Too Long című számot tették közzé, melynek inspiráció forrásaként Joe Goddard a Rare Pleasure együttes 1976-os Let Me Down Easy diszkóklasszikusát említi, míg Amy Douglas a Pillangókiasszony és Lammermoori Lucia operák fájdalmat, veszteséget és őrületet kiordító nagy női áriáira hivatkozik párhuzamként.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A dalhoz a videoklipet Katie Paul írta, koreografálta és rendezte egy mini-mozifilm első részeként.
.
Amy 2018-as Never Saw It Coming kislemezdala a brit house-producer Crooked Man (DJ Parrot, Richard Barratt) egy remixével. . .
. . . közreműködése a Walls című szintén 2018-as Crooked Man-számban. . .
. . .és néhány további kollaborációja az elmúlt öt évből . . .
. . .ráadásként pedig egy 1985-ös Siouxsie And The Banshees-dal 2019-es bombasztikus feldolgozása:
.
Joe Goddard legutóbbi megjelenése a két DJ-producer haverjával, a brit Marcus Marr-ral és a veterán New York-i Justin Strauss-szal közösen alapított Extra Credit trió idén márciusi It’s Over/Drive Me kislemeze volt. . .
. . .ami előtt már 2019-ben is egy kiadványuk Emotional Make Up címmel:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon