A fesztivál rádió.
Egész évben zene.

 

Open Air Rádió

Home – Johnny Jewel filmzenelemeze Chromatics-dalokkal

2016. október 12., 16:52

A Chromatics két éve bejelentett és több mint másfél éve csúszó Dear Tommy albumáról a Cherry kislemezdal mellé tavaly felsorakoztatott beharangozó számok (Just Like You, I Can Never Be Myself When You’re Around, In Films, Shadow) után idén nyáron a címadó dalt is megkaptuk egy klippel, de a pontos megjelenési dátumról még mindig nincs hír. A szintetizátoros-zeneszerző-programozó-producer Johnny Jewel közben megint előállt egy külön munkával: a Lost River filmzene és a Chloë Sevignyvel közös Prayer To Sainte Thérèse kollaboráció után most a Home című belga filmhez komponált zenét – és az itt megjelenés előtt meghallgatható filmzenelemen új Chromatics-felvételek is szerepelnek.

A 17 év körüli zűrös fiatalokról és a felnőttek világától élesen elkülönült univerzumukról szóló Home az augsztusi Velencei Filmfesztiválon az új trendekre koncentráló Horizontok szekcióban a legjobb rendezés díját hozta Fien Troch-nak , akinek társforgatókönyvíró férje, Nico Leunen vágóként már a Lost River filmen is együtt dolgozott Johnnyval (az alábbi fotón a napszemüveges zeneszerző és a házaspár már a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon látható, Antonino Lombardo producer társaságában).

home-tiff4

Johnny Jewel a filmhez komponált aláfestő zenék mellé két együttesétől is illesztett számokat: a Chromaticstól és az instrumentális Symmetry duóprojekttől – ez utóbbit a Chromaticsnak (és egy másik zenekarának, a Desire-nek) a dobosával, Nat Walkerrel együtt üzemelteti. A Home filmzenelemezre került Chromaticstól-számok közül a Magazine egy eddig kiadatlan felvétel, a Paradise a 2012-es Kill For Love albumon szereplő Birds Of Paradise átalakításából született, a stáblistához igazított Running From The Sun korábbi verzióit pedig az azonos című 2012-es mixtape-en és magán a Kill For Love albumon is hallhattuk.

home-ost

A fenti borítóképet kapó Home filmzenelemez hivatalosan október 14-én jelenik meg (fizikai kiadásban pedig csak 2017 elején), de Johnny Jewel már a tegnap közzétette a teljes anyagot saját SoundCloud-oldalán:

01. Magazine – Chromatics
02. Paradise – Chromatics
03. The Magician – Symmetry
04. Alligator – Symmetry
05. Countdown – Symmetry
06. Running From The Sun (End Credits Version) – Chromatics
07. Home – Johnny Jewel
08. Subdivisions – Johnny Jewel
09. Trust – Johnny Jewel
10. Remorse – Johnny Jewel
11. Endless – Johnny Jewel
12. Isolation – Johnny Jewel
13. Decay – Johnny Jewel
14. Youth – Johnny Jewel
15. Magazine (Club Mix) – Chromatics

a fenti filmzene a YouTube-ra számonként is felkerült, de a Magazine záró mixe nélkül:

a Magazine című nyitódal klipje, melyet a rendezőnő Fien Troch vágott össze a film részleteiből:

a film egy részlete a fesztiválvetítésekhez adott előzetesben:

home-poster

Heartworms: A Comforting Notion – a brit gitáros-énekesnő első EP-je videoklipekkel
márc. 27., 7:58
The National: Eucalyptus – videoklip az új First Two Pages Of Frankenstein albumhoz
márc. 22., 18:29
Björk és Shygirl egymás dalait dolgozták át közös duettekké
márc. 22., 5:55
Emilíana Torrini & The Colorist Orchestra: Racing The Storm – album a budapesti koncert elé
márc. 17., 6:59