Idles: The God That Failed – Metallica-feldolgozás a közelgő tribute albumról
Az Idles bristoli posztpunk együttes tagjai a tavalyi Ultra Mono albumuk óta adtak már felvételeket az idei Sharon Van Etten- és Gang Of Four-feldolgozásgyűjteményekre, továbbá a Dark Nights: Death Metal képregényszéria hasonlóan sztárparádés soundtrack lemezére is (a frontember Joe Talbot pedig feltűnt Jehnny Beth-, Anna Calvi-, The Streets-, Larry Pink The Human-, Frank Carter- és Tricky-kollaborációkban is), most pedig a Metallica 1991-es fekete lemezének 30 éves jubileumát ünneplő The Metallica Blacklist című tribute albumhoz is hozzájárultak egy átirattal.

A szeptember 10-én megjelenő monumentális feldolgozásprojektből a nyár folyamán már hallhattuk St. Vincent, Phoebe Bridgers, Chris Stapleton, Sam Fender, Juanes, SebastiAn, a Weezer, a Biffy Clyro, a OFF! és a Volbeat felvételeit, továbbá Miley Cyrus, Elton John, az Red Hot Chili Peppers-dobos Chad Smith és az 1991-es lemezen még nem játszó Metallica-basszista Robert Trujillo kollaborációját, a legutóbbi körben pedig a Royal Blood duó Sad But True átiratát is megkaptuk.
A fentebb említett feldolgozások a Fekete Album legismertebb számaiból készültek, az Idles-tagok viszont a kevésbé exponált The God That Failed című szerzeményt alakították át saját képükre. A felvételükhöz Aaron Hymes rendező videója magyar idő szerint ma 15:00-tól látható itt.
A Metallica-tribute albumról az Idles feldolgozásával egy időben egy újabb Enter Sandman átirat is érkezett a metálrajongását néhány popdalába már korábban is beépítő londoni japán énekesnő Rina Sawayama előadásában.
A múlt héten érkezett két felvétel: az angol Royal Blood rockduó Sad But True feldolgozása szintén Aaron Hymes-videóval. . .
. . .és a Goodnight, Texas nevű San Franciscó-i Americana/folk-rock zenekar átirata az Of Wolf And Man című dalból:
.
további feldolgozások a közelgő The Metallica Blacklist gyűjteményről:
.
a tribute album borítója és számlistája:
The Metallica Blacklist (2021)
CD 1:
1. Enter Sandman – Alessia Cara & The Warning
2. Enter Sandman – Mac DeMarco
3. Enter Sandman – Ghost
4. Enter Sandman – Juanes
5. Enter Sandman – Rina Sawayama
6. Enter Sandman – Weezer
7. Sad But True (Live) – Sam Fender
8. Sad But True – Jason Isbell
9. Sad But True – Mexican Institute Of Sound feat. La Perla & Gera MX
10. Sad But True – Royal Blood
11. Sad But True – St. Vincent
12. Sad But True – White Reaper
13. Sad But True – YB
CD 2:
1. Holier Than Thou – Biffy Clyro
2. Holier Than Thou – The Chats
3. Holier Than Thou – OFF!
4. Holier Than Thou – PUP
5. Holier Than Thou – Corey Taylor
6. The Unforgiven – Cage The Elephant
7. The Unforgiven – Vishal Dadlani, DIVINE, Shor Police
8. The Unforgiven – Diet Cig
9. The Unforgiven – Flatbush Zombies feat. DJ Scratch
10. The Unforgiven – Ha*Ash
11. The Unforgiven – José Madero
12. The Unforgiven – Moses Sumney
CD 3:
1. Wherever I May Roam – J Balvin
2. Wherever I May Roam – Chase & Status feat. BackRoad Gee
3. Wherever I May Roam – The Neptunes
4. Wherever I May Roam – Jon Pardi
5. Don’t Tread On Else Matters – SebastiAn
6. Don’t Tread On Me – Portugal. The Man
7. Don’t Tread On Me – Volbeat
8. Through The Never – The HU
9. Through The Never – Tomi Owó
10. Nothing Else Matters – Phoebe Bridgers
11. Nothing Else Matters – Miley Cyrus feat. WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo, Chad Smith
12. Nothing Else Matters – Dave Gahan
13. Nothing Else Matters – Mickey Guyton
14. Nothing Else Matters – Dermot Kennedy
15. Nothing Else Matters – Mon Laferte
CD 4:
1. Nothing Else Matters – Igor Levit
2. Nothing Else Matters – My Morning Jacket
3. Nothing Else Matters – PG Roxette
4. Nothing Else Matters – Darius Rucker
5. Nothing Else Matters – Chris Stapleton
6. Nothing Else Matters – TRESOR
7. Of Wolf and Man – Goodnight, Texas
8. The God That Failed – IDLES
9. The God That Failed – Imelda May
10. My Friend Of Misery – Cherry Glazerr
11. My Friend Of Misery – Izïa
12. My Friend Of Misery – Kamasi Washington
13. The Struggle Within – Rodrigo y Gabriela
.
In Defense Of The Arts – az Idles-énekes Joe Talbot monológja egy augusztusi VANS-kisfilmben. . .
. . .és a zenekar Balley TV műsorszériájának szintén In Defense Of The Arts címet viselő júliusi adása, ahol Idles tavalyi Model Village klipdalát a rapper Slowthai társaságában bővítették ki – élőben itt 51:40-től, és alatta stúdióverzióban is: