Megjelent A síksági indiánok kultúrája című kötet – könyvbemutató szerdán az Írók boltjában
Az amerikai őslakos felmenőkkel bíró Bad Hand, aki író, előadó, történész, kézműves, művész, modell, színész és kaszkadőr, eddig több mint 40 indián témájú mozifilmhez, tévéfilmhez, illetve dokumentumfilmhez adta a nevét, valamint minden évben előadásokat tart szerte az Egyesült Államokban, a Hawaii őslakos iskoláktól kezdve a New York-i Természettörténeti Múzeumig. A síksági indiánok kultúrája című – mondjuk így – hiánypótló kötete most jelent meg Konkrét Könyvek kiadásában, bemutatója pedig 16-án szerdán lesz délután 5-től az Írók boltjában.
Bad Hand szenvedélye és küldetése, hogy tudását és tapasztalatait megossza az erre fogékony emberekkel, és életre keltse a Nagy Síkságot hajdan benépesítő színes kultúrát. Tudása nemcsak a síksági indiánok kultúrája tekintetében felbecsülhetetlen, hanem abban is, hogyan kell életre kelteni a múltat és színessé, tapinthatóvá tenni azt a mai emberek számára.
Ez a gazdagon illusztrált különleges kiadvány a 19. századi síksági indiánok kultúrájának bemutatásához és a nomád élet mindennapjainak érzékeltetéséhez bő teret enged a legfrissebb kutatások eredményeinek és autentikusan elkészített replikák színes fotóinak is a korabeli feljegyzések, festmények és dagerrotípiák mellett. A szerző igen átfogó módon mutatja be a legfontosabb törzseket, többek között a feketelábúakat, sájeneket, komancsokat, varjakat, hidatszákat, mandanokat és lakotákat. Továbbá a síksági indiánok mindennapjaira jellemző személyes megfigyeléseit és tapasztalatait is megosztja, legyen szó ételekről, táncokról vagy a spirituális hitvilágukról.
Ő az itt jobbra: