A fesztivál rádió.
Egész évben zene.

 

Open Air Rádió

Tame Impala – bónuszdalok a Currents album újrakiadásáról

2017. november 16., 18:17

Az ausztrál Tame Impala a 2015 legjobb lemezei közt ünnepelt Currents album ‘Cause I’m A Man, Let It Happen és The Less I Know The Better klipjei után már nem adott ki új dolgokat, de Kevin Parker frontember 2016-ban még képviseltette magát az R&B-sztár Miguel kis Waves remixvideójában és a legutóbbi Lady Gaga-nagylemezen társszerző-producerként jegyzett Perfect Illusion klipjében, majd idén nyáron Mick Jaggernek is készített egy Gotta Get A Grip remixet. Most eddig nem hallott Tame Impala-számokat is közzétett a Currents holnap megjelenő bővített box set kiadásáról.

Parker a List Of People (To Try And Forget About) című dalon kezdett elsők közt dolgozni a 2012-es Lonerism album után, de mire a Currents anyagát rögzítette, már távolinak tűnt neki ez a szerzemény, és végül nem tette fel a lemezre. A 2017. november 17-re bejelentett Currents – Collectors Edition díszdoboz bónuszai (remixek és – eddig kiadatlan – „B-oldalas” számok) közé azonban már beválogatta, és a régi/új dal premierjét pár perce tartotta meg Zane Lowe rádióműsorában – majd egy Spotify-playlisten elérhetővé tette a box set összes bónuszfelvételét is (a Soulwax-remixet már két éve ismerhettük, a Gum fedőnév mögött pedig a Tame Impala-dobos Jay Watson áll).

FRISSÍTÉS:a számok a YouTube-on!

.
a bónuszdalok elosztása a box setbe kerülő lemezeken:

LP – Currents (album on limited edition double red marbled vinyl)
+
flexidisc – Powerlines
7″ single – List Of People (To Try And Forget About) / Taxi’s Here
12″ single – Let It Happen (Soulwax Remix) / Reality In Motion (Gum Remix).

Kevin Parker a List Of People (To Try And Forget About) című dalról mesél Zane Lowe-nak:

a Currents Collectors Edition beharangozó kisfilmje:

.
a 2015-ös Currents album Love/Paranoia című dalának előadása 2017 júliusában Jimmy Fallon műsorában:

.
ráadásként egy friss Tame Impala-feldolgozás, a Let It Happen az ausztrál indie pop dalszerző-énekesnő Meg Mac (Megan Sullivan McInerney, 1990) előadásában a Triple J rádió Like A Version műsorblokkjában:

Thom Yorke a brit zeneszerző-producer Clark új Sus Dog albumán – a Budapest Art Orchestra kíséretével
máj. 26., 18:47
Jungle – klipdalok a brit funk-soul tánczenekar új Volcano albumáról
máj. 24., 22:51
Róisín Murphy: The Universe – újabb dal a Hit Parade album és a veszprémi koncert elé
máj. 17., 12:34
King Gizzard & The Lizard Wizard: Gila Monster – klip az új PetroDragonic Apocalypse albumról
máj. 16., 16:02